У Вільногірську запрацювала сонячна електростанція

Нещодавно у Вільногірську Дніпропетровської області введена в експлуатацію унікальна для України і всієї Європи сонячна електростанція. Проект відбувся за фінансової підтримки ЕКО-банку, сприяння групи «Global BOD Group», Литовсько-української та Українсько-литовської  ділових рад   та Посольства Республіки Литва в Україні.  

Ця СЕС нового покоління використовує новаторську технологію, яку забезпечує підприємство «SoliTek» –  двофазні сонячні панелі в поєднанні з сучасною системою сонячного відстеження. Така технологія дозволяє генерувати на 40% більше електроенергії в порівнянні з традиційними сонячними установками.

 Ця станція є максимально ефективною саме в українських широтах. Вона не буде зменшувати генерацію електроенергії навіть взимку, перетворюючи відбиті від снігу промені в чисту енергію сонця в той час, коли класична СЕС зменшить свою генерацію практично до нуля.

Голова правління групи «Global BOD Group», учасник Литовсько-української ділової ради, віце-президент Конфедерації промисловців Литви  Відмантас Янулявічюс стверджує, що в таких станцій є велике майбутнє. «Незалежність від централізованих мереж, мобільність, легкість виготовлення та монтажу, можливість працювати в багатьох сферах господарства, екологічність – в них дуже багато позитивів. Якщо сонячних станцій стане більше, промисловці відчують суттєве полегшення щодо енергетичного забезпечення», – наголосив він.